Finalisti 2021

Finalisti 2021.

Finalisti Međunarodnog festivala kratkometražnog filma Šort kat Inđija 2021.

 

Kategorija animirani film:

Crisis (Kriza) – Shiva Momtahan/ Iran

The Lost Frisbee ( Izgubljeni frizbi ) – Miguel Galván i María Pareja/ Španija

Lost Time ( Izgubljeno vreme ) – Melinda Szabó-Nyulász/ Mađarska

The Quiet ( Tišina ) – Radheya Jegatheva / Australija

 

Just For The Record ( Samo za zapis ) – Vojin Vasović / Srbija

The Beauty of Nature ( Lepota prirode ) – Eliezer Girma / Velika Britanija

The Gypsy Dance ( Ciganski ples )- Radoslava Lackova / Češka

Yawati ( Javati ) – Lucia Espinoza / Ekvador

 

Scream For Ice ( Vrisak za ledom ) – Emir Aytemür / Turska

Wild ( Divljina ) – Laura Jamorski, Arnaud Pezere, Camille Hubert / Francuska

Cave Ablaze ( Pećinski plamen ) – Daniel Williams / Sjedinjene Američke Države

Quma y las Bestias ( Kuma i zveri ) – Ivan Stur, Javier I. Luna Crook / Argentina

The Mystery of the Moonflower ( Misterija mesečevog cveta ) – Gabi Bania / Poljska

 

 

Kategorija ekološki film:

World Oceans Day 2021 , Rebreather Diary (Svetski dan okeana 2021, Dnevnik ponovnog disanja) – Richard Brooks / Palau

Antarctica global warming ( Antartik globalno zagrevanje ) – Jivko Konstantinov/ Bugarska

Od igre do ekologije – Nikolina Santovac/ Srbija

ANTZ COLONY ( Kolonija mrava) – Ananda Jagoda/ Šri Lanka

Green Apocalypse ( Zelena apokalipsa )  – Shameem Ahmed/ Indija

“Another Day In Paradise” di Phil Collins                ( Još jedan dan u raju ) – video zapis JACOPO MARIA MARTONE (Jj-Mart)/ Italija

 

How Blue Is Your Ocean ( Koliko je plav tvoj okean ) – Joe Pisciotta/ Sjedinjene Američke Države

The Water Sommelier ( Somelijer za vodu ) – Ryan Wichert, Noémi Dabrowski/ Nemačka

Mara, el viaje de la elefanta ( Mara, put jednog slona ) – Luciano Nacci / Argentina

 

 

Kategorija turistički film:

Pokajnik u pokušaju – Žikica Jovanović / Srbija

Moldova. Agafya ( Moldavija. Agafija ) –  Angela Guseva / Rusija

Road Trip : Le guidon Cherbourgeois ( Putovanje: Šerburn vodič ) – Damien Lajeunesse / Francuska

Stoller ( Kradljivac ) – Damoon Fakhari / Iran

Somewhere In Between ( Negde između ) – Abdullah Saghir Ahmad / Indija

Villagers ( Seljani ) – Dimitris Pathiakis / Grčka

Too Big Drawing ( Preveliki crtež )- Genadzi Buto / Belorusija

Just a Day ( Samo dan )- Sarah Namiyonga / Uganda

Monumental ( Monumentalan ) – Aleksa Ristović / Malta

Maribor & saxophone ( Maribor i saksafon ) – Franc Kopič / Slovenija

 

Kategorija život:

April – Slađan Stojanović / Srbija

The Dream ( San ) – Tamara Broćić / Srbija

The World for All ( Svet za sve ) – Ksenia Roganova / Rusija

Last words ( Poslednje reči ) – Laurent Rouy / Srbija

ĀMRA ( Mi ) – Imri Agmon / Izrael

The Odyssey ( Odiseja ) – Ömer Güler / Turska

Dolapo is fine ( Dolapo je u redu ) – Ethosheia Hylton / Velika Britanija

Dear 2020 ( Draga 2020 – ta ) – Abdullah Saghir Ahmad / Indija

Learning, Knowing & Sharing: The Journey of Kikya ( Učiti, znati i deliti: putovanje u Kikiju ) – Jeremy Dyson / Kanada

Dance of love ( Ples ljubavi ) – Mohammad Farajzadeh / Iran

Fightin Gravity ( Borba sa gravitacijom ) – Péter Ferencz / Mađarska

Perunilas  – Dena Parro / Španija

A green ray ( Zeleni zrak ) – Paula Viso / Španija

Zatvoren – Filip Pandžić / Srbija