Finalisti 2020

Finalisti Međunarodnog festivala kratkometražnog filma Šort kat Inđija 2020.

Kategorija animirani film:

Covid – 19 – Farzaneh Ghobadi / Iran

 

Juan Viento ( Huan zvani vetar ) – Carlos Farina / Argentina

 

The Last Mother ( Poslednja majka ) – Megan de Jong & Garai Vorm / Holandija

 

Obsolescence ( Zastarelost ) – Jesus Martinez Tormo / Španija

 

Quarantine Moments ( Trenuci iz karantina ) – Santiago Salas Castro / Kostarika

 

Starac i kutija – Miroslav Jelić / Srbija  

                                       

Wrinkled ( Zgužvano )- Goran Dimov/IlijaGjorgjiev / Makedonija

 

The Writing Room ( Soba za pisanje ) – Alexandria Phillip / Kanada

 

 

Kategorija ekološki film:

Alternism ( Nešto drugačije ) – Devansh Mathur / Indija

 

Dry tears of the Aral ( Suve suze Arala ) – Danila Volkov / Rusija

 

1.57 x 18 x 25 = Freedom ( Po meri slobode) – Farid Evangelista Gutiérrez / Meksiko

 

Ice ( Led ) – Jaime Fidalgo / Meksiko

 

Nature is Recovering ( Priroda se oporavlja )  – Earth Rebirth / Sjedinjene Američke Države

 

Requiem for Portuguese Forests
( Rekvijem za šume Portugala ) – Martina Vídenová / Češka

 

Sinergia – Nicolás Recart / Argentina

 

With…Out ( Sa ili bez ) – Hubert Bak / Poljska

 

 

Kategorija turistički film:

Azores ( Azori ) – Zsolt Poroszka Magyar / Mađarska

 

Cloudy by Sea ( Oblačno kraj mora ) –  Robert Mitchell / Sjedinjene Američke Države

 

Lah – Paolo Benetazzo / Velika Britanija

 

Moldova. The Saharna monastery ( Moldavija – Manastir Saharna ) – Angela Guseva / Rusija

 

Rab Island ”The Another side” full of Experience
( Ostrvo Rab – “Druga strana” potpuno iskustvo )
Sanjin Badurina / Hrvatska

 

Sokobanja – Jelena Radovanovic-Kristijan Djordjevic / Srbija

 

Povratak – Vanja Mijalkov / Srbija

 

 

Kategorija život:

77 – Raúl Mancilla / Španija

 

The strangeness of the sunken bird ( Neobičnost potopljene ptice ) – Sebastián Uría de Asiscla / Španija

 

Fermento ( Kvasac ) – Livia Aranha / Brazil

 

Handshake ( Stisak ruke ) –    Katerina Sigala / Grčka

 

I am Frenklin ( Ja sam Frenklin ) – Simon Huggett / Novi Zeland

 

Inside Time ( U vremenu ) – Matthew Harmer / Velika Britanija

 

Kišni štap – Ana Jelić / Srbija

 

StayingAtHome ( Ostani kod kuće ) – Myriam Fontaine / Francuska